אודותי

יעל פורמן

צילום: יואב לנדסמן

שמי יעל פורמן ואני סופרת.

 

אני כותבת סיפורים קצרים, סיפורים ארוכים וספרים. אפילו תסכיתים כתבתי, כשהיה מי שיבצע אותם. סיפור אחד, “חלום של גבר” אף עובד למחזה קצר והוצג בתיאטרון צוותא.

 

מה אני כותבת? בעיקר מדע בדיוני ופנטזיה. למה? כי זה מה שאני אוהבת לקרוא. לשם הולך הדמיון שלי. אני אוהבת את הז’אנר הזה, חסר הגבולות שלא מוגבל על ידי חוקי העולם המוכר שלנו.

 

למי אני כותבת? אם אתם קוראים את זה, בשבילכם. הספרים והסיפורים שלי מתאימים לנוער ומעלה, אך גם מבוגרים נהנים מהם.

 

למה אני כותבת? אין לי ברירה. כשהמוזה משתלטת עלי, אני לא יכולה לעשות כמעט שום דבר אחר. כבר כמה ספרים שלי נכתבו כך בהתקף כתיבה חסר שליטה במשך חודשים של כתיבה קדחתנית. כולל “קרעי עולם” החדש. כולל אחד חדש יותר שכתבתי בשנה שעברה ואני מקווה שיצא לאור בעתיד.

 

איפה אני כותבת? הבמות לפרסום סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה בארץ דלות למדי. יש לי סיפורים באתר האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטסיה. ויש לי סיפורים במגזין הרשת “בלי פאניקה“, ובפרויקטים סִפרותיים כמו אלה שלקראת “כנס מאורות”. פרסמתי גם בכתב העת “חלומות באספמיה” שיצא פעם באופן סדיר, הפסיק לצאת ולאחרונה יש ניסיון להחזיר אותו. הספקתי גם לפרסם סיפור בכתב העת קצר הימים “לפריקון” ואפילו בכתב העת המאוד לא מד”בי “מטען”. וכמובן, אני מפרסמת בקביעות סיפור כל שנה ב”היה יהיה“, אסופת סיפורים ספקולטיבית בהוצאת האגודה למדע בדיוני.
בתחום הספרים, הוצאת מודן נתנה לי בית חם, ושני הספרים שלי עד כה יצאו דרכה.

 

מאיפה אני מקבלת את הרעיונות שלי? מכל דבר. תמונה שראיתי, שיחה ששמעתי, משהו שדמיינתי. אנשים שחולפים על פני ברחוב, סיפורים של אחרים, החתולים שלי, חתולים של אחרים, נושא של תחרות או של פרויקט כתיבה. כל דבר יכול להצית את הדמיון ולהתחיל את יצירת הסיפור.

 

איפה אפשר למצוא אותי? הכי טוב לחפש אותי בכנסים של מדע בדיוני ופנטזיה, כמו כנס אייקון בחול המועד סוכות וכנס עולמות בחול המועד פסח. סביר שאני מעבירה לפחות אירוע אחד.

 

אבל רגע, אתם אומרים, יש לנו מלא שאלות! האם את באמת טבעונית ששונאת עגבניות וזכתה מקום שני בתחרות מתכונים קניבליים ופעילה בעמותת מדעת? ובכן, כן… אבל אני לא יכולה לצפות את כל השאלות מראש. אז אם יש משהו שאתם רוצים לדעת ולא מופיע פה, צרו איתי קשר בפרטי ואולי אפרסם את השאלה והתשובה באתר בבלוג במדור השאלות והתשובות! 

 

יעל חותמת על קרעי עולם - אייקון 2017. צילום: נירית חקלאי

צילום: נירית חקלאי. פסטיבל אייקון, אוקטובר, 2017.