על “והכול אמת לאמיתה”

      אין תגובות על על “והכול אמת לאמיתה”

“והכול אמת לאמיתה” היא סדרת סיפורים קצרים שכתבתי בין שנת 2006 לשנת 2014. אז בסביבות 2006 החל להתפשט בין חברי קהילת המדע הבדיוני הישראלית משחק חדש – משחק הברון מינכהאוזן. משחק בו כל אחד מתבקש לספר סיפור הרפתקאות מומצא לפי שאלה שהוגה אחד השחקנים, כשהשאר מתקילים אותו כל העת בשאלות שהוא אמור להצליח להסביר במסגרת הסיפור. חוקי המשחק כוללים גם משחק שתייה שבו צריכים לשתות לפי איכות המענה על השאלה, והוא מהנה מאוד, בייחוד כשהמשתתפים טובים באלתור.

המשחק הראשון שהוזמנתי אליו נערך בביתו של אסף דקל שגר אז בחיפה. התיישבנו במעגל. כל אחד קיבל מטבעות כסף משוקולד (מריר!) כדי להשתמש בהם במשחק, ואיכשהו יצא שאסף שאל אותי את השאלה הראשונה, והיה עלי לספר איך הצלתי את מאדים מאימת הפיראטים ואיך התחתנתי עם דוכס מאדים שלוש פעמים באותו הלילה. אילתרתי על המקום סיפור פסיכי ששודרג כמובן תוך כדי הסיפור בגלל שאלות הנוכחים וכלל ספינת פיראטים שחטפה אותי מכדור הארץ ועפה בחלל מלא אתר, ועכברים מתים צפים באתר והרפתקאות במאדים עם הפיראטים וחתונה וגירושים מהירים עם הדוכס של המקום. זה היה כיף גדול וכמובן זמן קצר אחר כך התחלתי לחשוב על הסיפור וכתבתי את “והכול אמת לאמיתה” המקורי, שהיום נקרא “סיפור לאור נרות”.

בסיפור חבורת חברים מתאספת בביתו של אחד מהם, מעמידה פנים שכולם אצילים מכובדים ועדנה, אחת המשתתפות, מתבקשת לספר על פיראטים ודוכס קפריסין שהתחתנה איתו, ותוך כדי הסיפור דברים מוזרים מתחילים לקרות סביב השחקנים.

הסיפור פורסם באתר ISF ז”ל, וזכה לאהדה מצד הקהילה. מאחר שקשה לי לסגור קצוות בסיפורים שלי, גורלו של אחד המשתתפים המסתוריים יותר במשחק, ערן, המשיך להטריד אותי, וכך התגבש במוחי הרעיון לסיפור ההמשך, “הסיפור האחרון של ערן”. כתבתי גם אותו, ושני הסיפורים התפרסמו יחדיו תחת הכותרת “והכול אמת לאמיתה” בהיה יהיה הראשון בשנת 2009. גם הפעם זכה הסיפור המורחב לאהדה מצד הקהילה, עד כדי כך שהיה מועמד לפרס גפן.

גם בסיפור הזה הייתי חייבת כמובן להשאיר קצה פתוח, ובשנים שלאחר מכן התגבש בי בהדרגה הסיפור השלישי בסדרה שהתמקד בזוגתו של ערן, רננה. לבסוף התיישבתי לכתוב את “הנר של רננה”, בו ערן ורננה טסים לרוסיה, ולצורך כך הפעלתי חברי פייסבוק ממוצא רוסי לתחקיר מעמיק על רוסיה אפשרית במציאות החליפית של הסיפור, ואחד מהם אף זכה לדמות על שמו. הסיפור פורסם בהיה יהיה של שנת 2014.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *