מתי יהיה המשך לילדי בית הזכוכית?

כריכת הספר ילדי בית הזכוכית

עדי שואלת:

אני אשמח לדעת האם חשבת להוסיף לעולם בני המים. פריקוול שירחיב על חייהם של בני המים, או המשך עלילותיהם בכנרת… (כן, אני עסוקה מאוד עם הספר הזה בזמן האחרון ועלו המון שאלות. איך אוכלים במים, איך לא מתים משעמום למרות כל האמצעים שפלג מספק להם, וכן הלאה)

 

תשובה:

לא מעט סיפורים שכתבתי הפכו לסדרות כי הרגשתי שהדמויות לא הראו את כל מה שיש בהן, או שהרעיון לא מוצה, או שנשארו לי כל מיני קצוות פתוחים שהמוח שלי נאחז בהם וממשיך לתהות מה יכול עוד להיות.

 

ככה נולדה סדרת “גונזזו”, שאני תקועה בחלק השלישי שלה כבר יותר מדי שנים.

ככה נולדה סדרת “הכזבנית” שמחכה לחלק הרביעי שאמור לסיים אותה.

ככה גם סדרת “והכול אמת לאמיתה” שכרגע נראה שהסתיימה.

ככה גם כל מיני סדרות אחרות שכתבתי שלא התפרסמו מעולם.

 

מן הצד השני יש לי גם סיפורים שסיפרתי בהם את כל מה שרציתי לספר ואין לי את הצורך הפנימי להוסיף עליהם עוד. לא נותרו קווי עלילה פתוחים. הדמויות הגיעו לסגירת הסיפור שלהן. ואין לי משהו חדש להגיד.

 

לצערי “ילדי בית הזכוכית” הוא אחד הסיפורים האלה. זה מצער אותי כי בהוצאה היו שמחים לחלק נוסף. אני גם יודעת שבזמנו ילדים באו לחנויות לחפש את ההמשך, כי היה להם כל כך ברור שיש עוד אחר כך. ובאמת מדי פעם ניסיתי בראש לחפש עוד המשך לסיפור, אבל לא עלה שום דבר שתפס אותי להמשיך ליצור בעולם הזה.

 

אז לא, לא קדימון ולא המשך. אני לא רוצה לכתוב המשך מאולץ רק כדי שיהיה עוד משהו. זה צריך להיות סיפור שאני רוצה לספר, וכרגע אין לי כזה. מיציתי את הרעיון. אולי יום אחד יהיה. אף אחת מהסדרות שכתבתי עד היום לא התחילה בתור סדרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *